Přemýšleli jste už jak uložit zásuvky v obýváku?

Pri stavbě rodinného domu se setkáte s mnoha úkoly, které musíte vyřešit před tím, než přijde čas na jejich realizaci. Umístění zásuvek je jednou z nich, jednoduše byste o umístění zásuvek měli přemýšlet s dostatečným předstihem, abyste později nelitovali, že vaše rozhodnutí nebyla správná a vy vlastně litujete, že jste tomu nevěnovali více pozornosti.

Pojďme se podívat do vašeho obývacího pokoje, kde všude by měla být zásuvka?

Odpovědné umístění zásuvek
Pravidla umístění zásuvek

Usaďte se, podívejte se po svém budoucím obývacím pokoji a začněte přemýšlet, kde by se měl jaký kus nábytku nacházet, kde by měl být gauč, stůl a podobně. Možná se vám to zdá být zbytečné, ale pokud nebudete vědět, že kde se co bude nacházet, umístění zásuvek nebude odpovídat vašim představám. Pokud jedete mít gauč u zdi, doporučujeme vám vytáhnout zásuvku z každé strany gauče, pokud se vám to zdá být zbytečné, je třeba přemýšlet o tom, že pravděpodobně bude u gauče i stojací lampa, případně si tam budete chtít z pohodlí gauče nabít telefon a podobně . Tam, kde plánujete mít televizor, musí být kromě obyčejných zásuvek i jiné zásuvky na kabely pro televizor. Pokud chcete mít televizor na zdi, měli byste si dát tyto zásuvky výše, vyhnete se tak trčícím kabelům, pokud to není možné, nechte si do zdi zavést dutinku, přes kterou kabely spustíte níže, aby je nebylo vidět. Také si nechte nějakou zásuvku i zapojení spotřebičů, jako je například vysavač. Organizované umístění zásuvek je opravdu důležité, proto byste jej neměli zanedbávat, ale opravdu mu věnovat dostatek času.

Ne halabala, ale logicky

Samozřejmě, možná se vám zdá být zbytečné se takto zajímat o umístění zásuvek a zdá se vám být jednodušší dát spoustu zásuvek a nějak se přizpůsobit, nicméně to není ani zdaleka dobrý nápad, protože umístění zásuvek nemůže být jen tak hala bala jak se vám chce , protože váš elektrický obvod to nemusí zvládnout. Vždy se při výběru umístění zásuvek poraďte s elektrikářem, který vám nejlépe poradit jaké umístění zásuvek zvolit. Máte-li zájem dozvědět se více, určitě se obraťte na internetové stránky společnosti https://www.legrand.cz/