Ztráta zubu už nemusí být bolestivá

Přišli jste o zub? Nadšeni z toho rozhodně nejste. Máte problém se žvýkáním potravy, avšak jste si současně vědomi i toho, že chybějící zub (či dokonce více zubů) představují nepříjemnou estetickou záležitost? Dobrou zprávou však je, že je možné i chybějící zuby nahradit. Zubní implantáty dokonce už vypadají jako vaše opravdové zuby. Chcete vědět více o tom, z jakých možností máte na výběr v případě, že chcete chybějící zub nahradit?


Možnosti, jak nahradit chybějící zub

 

 zubní implantáty nahradí chybějící zub
Provedení zubního implantátu

Pokud přijdete o zuby, jejich ztrátu budete o to horší prožívat v případě, pokud jste o zub přišli v přední části ústní dutiny. Určitě se vám jako první vnucuje otázka, jak jeho ztrátu zamaskovat. Už za pár dní můžete mít v ústech náhradu, která bude vypadat jako váš vlastní zub. Z čeho máte na výběr? Nejlepším způsobem jsou zubní implantáty, které ve srovnání s ostatními možnostmi přinášejí řadu výhod. Svou funkčností se pravým zubům podobají nejvíce. Dokonce v ústní dutině i vypadají lépe. Už se nebudete muset obávat, že pokud se budete smát ve společnosti či vychutnávat si jídlo, někdo z vašeho okolí si všimne, že máte zub náhradní. Při implantátech není zapotřebí žádný zásah do okolních zubů – týká se výhradně jednoho, konkrétního. Pokud trpíte ztrátou zubu, trpí jím i vaše kost – dochází k jejímu přirozenému oslabení. Po určitém čase vám zubní implantát vroste do čelisti – stane se tak její přirozenou součástí. Kosti si tak zachovaj svůj původní stav a zůstanou neporušené. Zubní implantáty je možné do úst implantovat prakticky okamžitě, aniž jste trpěli vy či okolní zuby.

Zubní implantáty vám vrátí radost do života


Implantologie se za poslední roky posunula výrazně vpřed – v minulosti vydržel v ústech zubní implantát maximálně 5 let. V poslední době se však odhazuje životnost implantátů až na 20 let, ve výjimečných případech i doživotně. Jejich nespornou výhodou je i to, že v případě, pokud se vám implantát opotřebuje, je možné jej prakticky hned vyměnit za jiný, nový – jednoduše se opakuje celý postup znovu. Pokud si i vy chcete být jisti, že máte ve vašich ústech jen to nejlepší, navštivte stránku https://duvodkusmevu.cz/, kde najdete komplexní informace o zubních implantátech. Pokud již více nechcete ztrátou zubu trpět, je ten správný čas na zavedení zubního implantátu.