Dobré rady nad zlato. Jak na pohodové mytí oken?

Taky toužíte po nablýskaných oknech? Ale nebaví vás lézt po štaflích a leštit okna starými novinami? Máme pre vás super vychytávky, se kterými každá hospodyňka doma umyje okna coby dup. Dřív než se vrhnete do mytí oken, nezapomeňte odklidit všechna překážky z parapetu, či už se jedná o květináče neboli různé dekorace, které vám v mytí mohou překážet. Taky vymeťte všechen prach a utřete pavučiny. Aby mytí oken nebylo zbytečné netřeba zapomenout na mytí žaluzií. 

Správny čas na mytí oken 

Mytí oken ve správný čas
Způsoby mytí oken

Kdy je ten správný čas na mytí oken? Standardně všechny hospodyně  v domě či bytě v predsvátkovom období nastartují maraton mytí oken. Vánoční úklid se taky nezaobíde beze kvalitního mytí oken. Všechno byste však měli přizpůsobit počasí. Pokud je venku už teplota pod bodem mrazu, radši neriskujte zdraví a velký úklid nechte na jindy. V teplote pod bodem mrazu mnohokrát různé přípravky na mytí oken ztrácejí účinnost. Ideálnou teplotou je teplota nad 5 °C. Na mytí oken není ideální ani moc slunečné počasí. Silné sluneční paprsky rychle vysuší vodu i přípravky na mytí oken a díky tomu se mohou více vytvorit šmouhy. 

Tipy na mytí oken, které vám ušetří kopec času 

Jaký prostředek zvolit na dokonalé mytí oken? Na výběr máte dvě cesty. Prvou je obyčejný saponát, na který spousta domácích hospodyně ještě stále nedá dopustit. Dobře odmašťuje a sklo navíc aj vyleští. Speciálně přípravky na mytí oken však díky tomu, že jsou založené na bázi alkoholu, zabezpečí, že na oknech vytvoří také podmínky, díky kterým na sebe postupem času váže další nečistoty. Výhodou je také, že rychleji schnou a taky vytvářejí ochrannou vrstvu, která pomáhá dešťové vodě stéct rychleji dole. Při mytí oken je ideální teplota vody kolem 30 °C. Příliš horká voda může snižovat účinnost saponátu. Při vánočním úklidu navyše víte spáliť aj kopec kalorii. A tak spojiť příjemné s užitočným. Vedeli ste, že poctivý úklid vám může plnohodnotně nahradit drinu ve fitku? Nevěříte? Přesvědčte se sami na webové stránce https://blog.homeandcook.cz